Cinema Hostel & Apartments, Poznań
Gdzie na spacer w Poznaniu? 7 najlepszych miejsc
Przyjazd
Wyjazd

Gdzie na spacer w Poznaniu? 7 najlepszych miejsc

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Gdzie na spacer – okolice Poznania? 5 najlepszych miejsc

Relaksująca przechadzka to doskonały pomysł na wolne popołudnie i urozmaicenie pobytu w Poznaniu – i to niezależnie od pory roku. Zastanawiacie się jednak, gdzie najlepiej się na nią wybrać? Przygotowaliśmy listę 7 najlepszych naszym zdaniem miejsc na spacer w stolicy Wielkopolski.

Relaksująca przechadzka to doskonały pomysł na wolne popołudnie i urozmaicenie pobytu w Poznaniu – i to niezależnie od pory roku. Zastanawiacie się jednak, gdzie najlepiej się na nią wybrać? Przygotowaliśmy listę 7 najlepszych naszym zdaniem miejsc na spacer w stolicy Wielkopolski.

Park Dąbrowskiego

Park Dąbrowskiego jest usytuowany w centrum Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Browaru. Przed II wojną światową na terenie parku stały trzy dwory, założono tu też cmentarze. W 1945 roku doszło do niemal całkowitego zniszczenia kompleksu – ocalały jedynie nieliczne okazy topoli, lip, kasztanowców czy jesionów. Obecnie Park Dąbrowskiego stanowi prawdziwą zieloną enklawę w sercu Poznania, gdzie wytchnienie od zgiełku znajdują nie tylko mieszkańcy, ale i turyści. Wyróżniają go przede wszystkim unikatowe w skali miasta drzewa. Dodatkowo w sezonie letnim w parku znaleźć można liczne miejsca piknikowe i leżaki

Park Dąbrowskiego znajduje się 5 minut pieszo od Cinema Hostel & Apartments.

Park Cytadela

Park Cytadela to największy park w Poznaniu – jego powierzchnia wynosi około 100 ha. Powstał w latach 1963-1970 na terenie dawnego Fortu Winiary, a w 2008 roku został uznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za pomnik historii. Od strony centrum miasta do Parku Cytadela prowadzą monumentalne schody, na szczycie których wznosi się Pomnik Bohaterów o wysokości 23 metrów. Na terenie parku warto zobaczyć zachowane obiekty forteczne, w których mieszczą się Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań. W Parku Cytadela znajdują się ponadto: amfiteatr, rozarium, rzeźby oraz zabytkowy dąb zasadzony około 1840 roku, będący pomnikiem przyrody

Park Cytadela znajduje się 10 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

Park Wilsona

Park Wilsona o powierzchni 7,2 ha zlokalizowany jest na poznańskim Łazarzu. Jego początki sięgają 1834 roku, a do 1925 roku funkcjonował jako Ogród Botaniczny. W 1951 roku został przemianowany na park Marcina Kasprzaka – do przedwojennej nazwy powrócił po blisko czterech dekadach, w 1990 roku. Na terenie parku znajduje się słynna Palmiarnia Poznańska, warto tu również zobaczyć muszlę koncertową z 1936 roku, rzeźbę Andromedy i Perseusza oraz pomniki przyrody: platan i wierzbę.

Park Wilsona znajduje się niespełna 10 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

Park Sołacki

Park Sołacki, usytuowany w willowej dzielnicy Sołacz, przez wielu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych poznańskich parków. Zbudowany w latach 1908-1911 w krajobrazowym stylu angielskim, wyróżnia się bogatym oraz zróżnicowanym drzewostanem – posadzono tu około 3 tysiące drzew i 12 tysięcy krzewów. Na terenie parku znajdują się Stawy Sołackie – sztuczne zbiorniki utworzone przez spiętrzone wody Bogdanki, wodospad oraz liczne, w większości drewniane mostki. Z kolei wzdłuż alejek spacerowych umiejscowione zostały ławeczki, stylizowane na pochodzące z początku XX wieku.

Park Sołacki znajduje się około 10 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

Jezioro Maltańskie

Jeśli mielibyśmy wskazać ulubione tereny rekreacyjne mieszkańców miasta oraz turystów, bez dłuższego zastanowienia jako jeden z nich wybralibyśmy poznańską Maltę. Jej sercem jest Jezioro Maltańskie, czyli sztuczny zbiornik wodny, powstały w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny i oddany do użytku w 1952 roku. Malta przyciąga nie tylko amatorów spacerów, ale i miłośników wszelkich aktywności, w tym przejażdżek rowerowych czy sportów wodnych. Okolice Jeziora Maltańskiego to także idealne miejsce na spotkanie z naturą czy błogi relaks na świeżym powietrzu. W bezpośrednim lub bliskim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego znajdują się Kopiec Wolności, Termy Maltańskie, Nowe ZOO czy Ogród Czasu, a ponadto punkty gastronomiczne.

Jezioro Maltańskie znajduje się niecałe 10 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

Ścieżka w koronach drzew

Na chwilę pozostaniemy jeszcze na poznańskiej Malcie, ale tym razem… wzniesiemy się nieco nad powierzchnię ziemi. Na skraju Jeziora Maltańskiego, w dolinie rzeki Szklarka powstała bowiem niezwykła atrakcja – nadziemna kładka spacerowa wśród drzew. Najwyższy punkt kładki znajduje się na wysokości 13 metrów, a całość mierzy 250 metrów.

Ścieżka w koronach drzew znajduje się około 10 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

Jezioro Rusałka

Jezioro Rusałka to ważny i ceniony przez mieszkańców oraz turystów ośrodek rekreacyjny. To doskonałe miejsce zarówno na spacer, jak i rowerową wycieczkę, spotkać tu też można wielu amatorów plażowania. Na akwenie i terenach go otaczających odbywają się także imprezy sportowe i rekreacyjne różnego szczebla. Jezioro kilkakrotnie było również wykorzystywane jako plener przez filmowców, np. w filmie „Ogniem i mieczem”.

Jezioro Rusałka znajduje się niespełna 15 minut jazdy samochodem od Cinema Hostel & Apartments.

ul.Strzałowa 6a/27
61-847 Poznań, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij